50% Lokaal eigendom?

Schermafbeelding 2022-11-09 om 11.14.39

In het nationaal klimaatakkoord is afgesproken dat grotere installaties voor energie opwekking voor minimaal 50% ‘lokaal eigendom’ zijn. Ook de gemeenteraad Gouda heeft een motie aangenomen eind 2021 om die landelijke afspraak vast te leggen in de Goudse plannen voor de energie- en warmte transitie.

Maar wat is lokaal eigendom precies? Jan Bouwens, een warm voorstander van lokaal eigendom, legde op 9 november 2022 aan de gemeenteraad Bodegraven-Reeuwijk uit wat lokaal eigendom inhoudt. Jan Bouwens is voorzitter van de energiecooperatie Bodegraven-Reeuwijk (al ruim 20 zonnedaken gelegd), bestuurslid van het servicepunt bedrijven Midden-Holland voor “Zon-opdak” en bestuurslid van het Zuid-Hollandse steunpunt van Energie Samen (coöperatie van coöperaties). Zijn tekst voor de inspraak op 9 november hier integraal te lezen.

Posted in

2 reacties

  1. Sander op 9 november 2022 om 10:01 pm

    Ik ben ook groot voorstander van lokaal eigendom. Moet geen commerciele boel worden met rendementsdoelstelling. Gewoon tarieven op basis van de kosten.

  2. Henk de Pauw op 9 november 2022 om 10:47 pm

    Dank voor het bericht hoe wij verder bestolen gaan worden door gemeente en rijk

Laat een reactie achter





Inschrijven nieuwsberichten

Schrijf je in op onze nieuws berichten en ontvang automatisch een bericht als er nieuws uit de wijk is.

Loading

Meest recente nieuwsberichten

Gratis Goudse energiecoach worden?

Achterwillens duurzaam op Duurzaamheidsmarkt 16 september

Reminder voordeur isolatie

Slimme buren werken samen

Collectieve inkoop deuren door Energiecoöperatie Gouda

Termijn aanvraag subsidie voor isolatiemaatregelen naar 2 jaar.

Uw bericht in de wijkkrant februari 2023?

Is 50 graden keteltemperatuur genoeg?

Verkenning Middenwillens-West begonnen

50% Lokaal eigendom?