Antwoorden bij vragen warmtescan

Afgelopen weekend is de flyer van de aanstaande warmtescan Achterwillens verspreid bij alle woonadressen in de wijk. Via e-mail en whatsapp leverde dat een aantal vragen en reacties op die wij hier kort achter elkaar zetten.
Belangstelling voor beelden warmtescan
De warmtescan zal na de opnames vertaald worden in een achttal 3D-opnames die er naar verwachting uitzien als boven dit bericht (uiteraard is die afbeelding van een andere wijk dan de onze afkomstig). Van elk van de acht deelgebieden uit onderstaande plattegrond komt er voor de bewoners een link naar het bijbehorende 3D-model.
In een 3D-model kun je rondkijken en inzoomen. Op een bewonersavond zullen wij het ‘begrijpen van wat je ziet’ op een detailopname toelichten.
Zo’n detailopname kan er als volgt uitzien.
Op de informatie avond leggen we uit wat de verschillen in kleuren betekenen en wat veel zichtbare warmtestraling voor oorzaak kan hebben.
Na die avond bent u in staat in het 3D-model de beelden van uw woning van een betekenis te voorzien: waar zijn in mijn woning de grootste warmtelekken? Ook is het (dan) nog steeds mogelijk de afzonderlijke foto’s van uw woning uit het 3D-model op te vragen of een uitgebreidere en meer gedetailleerde warmtescan te laten maken. Hier is alvast de link naar het belangstellingsformulier daarvoor.
Wanneer mijn woning verwarmen op de warmtescan avond?
Hoewel de warmtescan in principe uitgevoerd wordt tussen 0.00 en 09.00 uur, is het van belang dat op zijn laatst vanaf 20.00 uur voorafgaand het hele huis verwarmd wordt tot minimaal 18 graden. Belangrijk is namelijk dat de schil van uw woning (dak, muur, ramen, deuren) die temperatuur heeft kunnen aannemen. Dan worden de verschillen in warmteverliezen het meest zichtbaar. Dus radiatoren ook aan waar u ze meestal uitzet (slaapkamer, hal, werkkamer, zolder). Ruimtes die geen radiator hebben (vliering, zolder, achter knieschotten) kunt u voor dit doel toch warm krijgen door schotten, deuren en andere afscheidingen vanaf uiterlijk 20.00 uur open te zetten. Vanaf 09.00 uur de volgende ochtend kunt u de gewenste, energiezuinige instellingen weer terugzetten.
Privacy en warmtescan opnames
Ook kregen wij reacties over de privacy en een vraag om ‘niet over mijn woning te vliegen met een drone’. In het algemeen zijn warmtescan opnames minder onthullend dan de foto’s die al beschikbaar zijn via google earth google maps en andere big tech bedrijf applicaties. Wij bieden deze dienst aan aan onze medebewoners zodat iedereen zelf een vrije maar geïnformeerde keuze kan maken, zonder dat er een commerciële partij met eigenbelang o.i.d. tussen zit. Bovendien maakt uwdroneservices.nl opnames binnen de wettelijke toegestane kaders. Tenslotte zullen we na het maken van de opnames ons best doen de bezwaar makende adressen te ‘blurren’ zonder de resultaten die voor hun buren van belang kunnen zijn, teniet te doen.
Wanneer vliegt de drone ook alweer?
Hier nogmaals het overzicht op welke dagen de drone boven de wijk vliegt:
- in het groene gebied in de nacht van maandag 13 op dinsdag 14 januari tot 09.00 uur (wethouder Venteweg (nr 30 en hoger), Slagenbuurt ten noorden van Heemraadslag en Dijkgraafslag)
- in het blauwe gebied in de nacht van dinsdag 14 op woensdag 15 januari tot 09.00 uur (Slagenbuurt ten zuiden van de lijn COOP-Vindingrijk, Steijnkade/Zwarteweg, wethouder Venteweg 1 t/m 28/29 ,Oud Achterwillens en Achterwillenseweg tot begin Middenwillens)
- in het oranje gebied in de nacht van woensdag 15 op donderdag 16 januari tot 09.00 uur (Middenwillens en aanliggende deel Achterwillenseweg)
Hoewel de drone vluchten vanaf ongeveer middernacht starten, is het van belang uiterlijk vanaf 20.00 uur ‘s avonds alle ruimtes op te laten warmen tot minimaal 18 graden.
Inschrijven nieuwsberichten
Schrijf je in op ons nieuws en ontvang een e-mail als er een nieuw bericht is.